Беж и бел отворен простор со заоблени детали

Беж и бел отворен простор со заоблени детали

Година: 2023
Локација: Скопје, Македонија
Софтвер: SketchUp, VRay
Клиент: А.Б.

Тип на проект: Еднособен стан

Во овој спокоен и софистициран отворен простор, бежовите и белите тонови беспрекорно се спојуваат за да создадат воздушеста, елегантна атмосфера. Овој дизајн ја истакнува безвременската убавина на заоблените архитектонски детали, внесувајќи чувство на величественост и флуидност во собата.
Нежниот беж ѕид позади софата обезбедува топла, неутрална позадина, совршено надополнета со јасни бели украси и акценти, додека ѕидот позади телевизорот е облагороден со фототапет кој ја продолжува темата на заоблени детали. Минималистичката естетика е нагласена со внимателно избрани парчиња мебел, како беж тросед и елегантна бела трпезариска маса со дрвена конструкција, создавајќи хармоничен баланс помеѓу удобноста и стилот. Текстурирани килими, нежни драперии и дрвените детали додаваат длабочина и карактер.
Генерално, овој беж и бел отворен простор со заоблени детали отелотворува елеганција и спокојство, нудејќи совршен спој на модерна софистицираност и класичен шарм.

 

Сподели: