Еднособен стан

Еднособен стан

Година: 2023
Локација: Скопје, Македонија
Софтвер: SketchUp, VRay
Клиент: Е.А.

Тип на проект: Отворен план (кујна+дневна соба)

Добредојдовте во овој мал, но модерен и стилски дом! Овој простор е совршен за оние кои сакаат функционален, практичен и удобен простор, кој не губи од индивидуалноста. Кружната маса со метални нозе е совршено централно поставено парче мебел, обезбедувајќи современа трпезарија која е совршена за забава на гостите. ТВ комодата во индустриски стил додава карактер на собата, а истовремено обезбедува и доволно простор за складирање книги и други декоративни предмети. Една од фокалните точки на просторот е неверојатната жолта аголна гарнитура, која додава боја и живост во собата. Ова удобно и стилско парче мебел е совршено за релаксација и опуштање по напорниот ден. Кујната е уште еден карактеристичен белег на просторот, со топла нијанса на дрво и антрацит вратички, наспроти белата работна плоча и плочки. Целокупниот дизајн е едноставен и минималистички, со чисти линии и фокус на функционалноста.

 

Сподели: