15,000.00ден20,000.00ден

“The woman with the turban” Зоран Кардула

SKU: Не е достапно Категории ,

Опис

Име: “The woman with the turban”

Техника: комбинација на туш техника и дигитален колорит

Медиум: принт на свилена хартија 210 g/m2

Тираж:  10

Година: 2020

Детали: рачно потпишана, секоја слика е со нумерација

Рамка: италијанска дрвена рамка А класа

Доколку имате било какви прашања поврзани со купувањето на сликата ве молиме контактирајте на info@dekorama.design

Пишете ни!

Дополнителни информации

Димензии

Димензиите се прикажани за врамен принт

Испорака

Во цената не е вклучена испораката надвор од Скопје

Детален опис:

„Жената со турбан“ танцува на работ на традицијата и иновативноста, слично како и самиот Арт Деко. Ги шепоти тајните на минатите ноќи, на џез-бендовите и чашите со шампањ. Идеално го евоцира духот на Арт Деко – громогласните дваесетти години на минатиот век, џез-клубовите и вечерите во стилот на Гетсби. Значи, кога ќе погледнете во неа, замислете го ѕвонењето на кристалот, шумолењето на свилата и ветувањето за препородување на светот.
Зошто да ја изберете „Жената со турбан“ за вашиот деловен простор? Оваа комбинација на туш техника и дигитален колорит на Кардула ја олицетворуваат едноставноста. Нејзините чисти линии и дизајн создаваат мирна атмосфера. Замислете ја вашата канцеларија украсена со оваа непретенциозност, но сепак елегантна.