Спална соба

21
Окт

Фасцинантната историја на декор за Ноќта на вештерките, откривање на морничавиот шарм на Halloween

Ноќта на вештерките е период од годината кога куќите и дворовите се трансформираат во морничави спектакли кои ја ежат кожата. Но, дали некогаш сте се запрашале за потеклото и...

Повеќе
05
Окт

Made in Macedonia – Обликување светлина и транспарентност, магијата на стаклените креации на Марта Поп Антоска

Запознајте ја Марта, визионерска уметница која ги помина последните 15 години изработувајќи уникатни уметнички дела, решенија за внатрешно уредување (декорративни парчиња) и извонредни парчиња накит од висококвалитетно италијанско стакло....

Повеќе
02
Сеп

Создавање организиран и инспиративен простор за студирање, совети за организација на детска соба

1. Расчистување и средување Нов почеток за бистар ум Нередот акумулиран во текот на летните месеци може да е проблем и за децата и за родителите подеднакво. Советуваме да...

Повеќе
31
Авг

🎒📚 Back to School Special (10% попуст) – Трансформирање на просторите за учење! 📚🎒📚🎒

🅱️ Внимание: во денешниот свет со брзо темпо, создавањето средина што го подобрува фокусот и концентрацијата на децата е од суштинско значење. Нашите дизајни „Враќање на училиште“ имаат посебни...

Повеќе
26
Јул

Персонализирани шеми на бои, 5 комбинации на бои инспирација за вашата канцеларија за 2023 година

Во динамичниот свет на бизнисот, канцелариските простори еволуираа во повеќе од обични работни места. Тие сега ја претставуваат суштината, вредностите и културата на компанијата, сложено вткаени во ткивото на...

Повеќе
23
Јул

Пјер Полин, визионерскиот дизајнер што ја редефинира уметноста на мебелот

Фотелја печурка (1959) Меѓу најпознатите дела на Полин е иконата „Фотелјата печурка или Ф560“. Создадена во 1959 година, овој револуционерен дизајн се одликуваше со неговата заоблена форма (во форма...

Повеќе
21
Јул

Употреба на црни или темни бои за ѕидови и тавани: тренд на дизајн кој додава драма и длабочина

Црната (вклучително и темните бои) веќе долго време се поврзува(ат) со елеганција и софистицираност. Овие бои можат да создадат драматичен и храбар ефект во секоја просторија, што ја прави...

Повеќе