Uncategorized – Декорама

Uncategorized

17
Ное

(RE)made in Bosnia, интервју со Лејла

Интервју со реставратор на мебел, Лејла Селимовиќ Кажете ни нешто за вашата љубов кон боењето, украсувањето и трансформирањето на просторите и предметите околу вас? Иако по професија сум дипломиран...

Read More
26
Авг

Made in Norway, Александра Кулзичка

Интервју со реставратор на мебел, Александра Кулзичка Како започнав? Го започнав мојот бизнис во 2015 година. Една година претходно јас и мојот партнер ја купивме првата куќа заедно. Бидејќи...

Read More
14
Авг

Интервју со Зоран Кардула

Здраво Зоран, дали го паметиш твојот прв цртеж/слика/илустрација? Постојано сум цртал, но како прв сериозен обид е портретот на Дали. Го работев со графитен молив и мислам дека за...

Read More
19
Мар

Муабет со Драган од Ми-ни-мо

Столчињата на Ми-ни-мо Здраво Драган, кажи ни нешто за себе? Здраво Декорама! Еве, како што споменав претходно, се викам Драган и сум модератор и еден од актуелните изведувачи на...

Read More
13
Мар

Made in Italy од Иранката Сами Солмаз

Интервју со Сами Солмаз, уметница од Техеран Сами кажи ми нешто за себе? – од каде си, нешто за твојот образовен и професионален background. Јас сум Иранка и живеам...

Read More
09
Ное

Интервју со Стивен Кари

Кратко интервју со Стивен Кари, документарен и фотограф на луѓе Стивен, кажи ми нешто за себе? Работам со фотографија од 1995 година и главно фотографирам луѓе и се занимавам...

Read More