Останато

21
Окт

Фасцинантната историја на декор за Ноќта на вештерките, откривање на морничавиот шарм на Halloween

Ноќта на вештерките е период од годината кога куќите и дворовите се трансформираат во морничави спектакли кои ја ежат кожата. Но, дали некогаш сте се запрашале за потеклото и...

Повеќе
05
Окт

Made in Macedonia – Обликување светлина и транспарентност, магијата на стаклените креации на Марта Поп Антоска

Запознајте ја Марта, визионерска уметница која ги помина последните 15 години изработувајќи уникатни уметнички дела, решенија за внатрешно уредување (декорративни парчиња) и извонредни парчиња накит од висококвалитетно италијанско стакло....

Повеќе
02
Сеп

Создавање организиран и инспиративен простор за студирање, совети за организација на детска соба

1. Расчистување и средување Нов почеток за бистар ум Нередот акумулиран во текот на летните месеци може да е проблем и за децата и за родителите подеднакво. Советуваме да...

Повеќе
31
Авг

🎒📚 Back to School Special (10% попуст) – Трансформирање на просторите за учење! 📚🎒📚🎒

🅱️ Внимание: во денешниот свет со брзо темпо, создавањето средина што го подобрува фокусот и концентрацијата на децата е од суштинско значење. Нашите дизајни „Враќање на училиште“ имаат посебни...

Повеќе
29
Авг

Made in Macedonia – истражување на уметноста на металот, интервју со Озбек Ајваз

Во светот на уметноста, скулпторите ја имаат моќта да ја трансформираат цврстината на металот во форми кои предизвикуваат емоции и мисла. Имавме привилегија да седнеме со Озбек Ајваз, млад...

Повеќе
26
Јул

Персонализирани шеми на бои, 5 комбинации на бои инспирација за вашата канцеларија за 2023 година

Во динамичниот свет на бизнисот, канцелариските простори еволуираа во повеќе од обични работни места. Тие сега ја претставуваат суштината, вредностите и културата на компанијата, сложено вткаени во ткивото на...

Повеќе
23
Јул

Пјер Полин, визионерскиот дизајнер што ја редефинира уметноста на мебелот

Фотелја печурка (1959) Меѓу најпознатите дела на Полин е иконата „Фотелјата печурка или Ф560“. Создадена во 1959 година, овој револуционерен дизајн се одликуваше со неговата заоблена форма (во форма...

Повеќе