Блог

28
Јун

Мешање на модерни и vintage парчиња мебел: како да постигнете еклектичен ентериер дизајн

Комбинирање на модерни и vintage елементи во дизајнот на ентериер Во последниве години, има пораст на популарноста на инкорпорирање на модерни и vintage (стари или ретро) елементи во дизајнот...

Повеќе
09
Јун

Camille Walala максимално ја користи шарената естетика во своето студио

Лондонската дизајнерка Camille Walala соработувала со столарската работилницата Our Department за да го опреми своето студио со едноставна верзија на својот шарен дизајнерски стил. Електрични сини подови, плакари со...

Повеќе
31
Мај

Важноста на одржливиот дизајн на мебел или како започнавме бизнис со страст за стар мебел

Во „Урбан Олд“ Орхидеја Огњановска и Надица Кипровска на секое старо парче мебел гледаат како можност за нова приказна, нов живот кој ќе биде продолжение на старото поглавје. Ова...

Повеќе
27
Мај

Дизајнирање инспиративни работни простори за високотехнолошки компании: ослободување на креативноста и поттикнување успех

Во денешниот брз свет на технолошки компании, вклучителни и стартапите, дизајнот на работниот простор игра клучна улога во обликувањето на успехот и растот на овие компании. Добро дизајнираниот работен...

Повеќе
13
Мај

Столот „Бубачка“, впечатлив дизајн инспириран од природата

Столот „Бубачка“ на GamFratesi за Gubi е култно парче мебел што црпи инспирација од природниот свет. Комбинирајќи ги напредните производствени технологии со прецизно изработените детали, столот е разновиден и...

Повеќе
08
Мај

„Бел лофт“ во центарот на Загреб

Хрватското биро Studio UP преобразило стан од 1930-тите години на минатиот век во центарот на Загреб, кој бил организиран за живот на самец, во дом за семејство со две...

Повеќе
07
Мај

Френк Лојд Рајт: Создавање хармонични простори – муабет за дизајнот на мебел и филозофијата на ентериерот

Повелете едно интервју со Френк Лојд Рајт, фокусирано на неговиот дизајн на мебел и внатрешноста на неговите куќи. Како модел на јазик за вештачка интелигенција (ChatGPT), го отелотворува гласот...

Повеќе